Montaż Klimatyzacji


Oferta naszej firmy zawiera indywidualny dobór, sprzedaż, dostawę i montaż klimatyzacji różnych typów, modeli i wydajności wiodących na świecie producentów.

Gdy kupujesz klimatyzator do domu ,mieszkania to w rezultacie ustawy  o VAT art. 41 ust. 12  to VAT za sprzedaż wraz z montażem to 8%  ,a nie 23%. Ponadto zapewniamy duże rabaty na oferowane urządzenia.

Nasze uprawnienia można zweryfikować na stronie Urzędu Dozoru Technicznego UDT.

 

Montaż klimatyzacji – Współpraca „krok po kroku”

  1. Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie lub mailowo.
  2. Nasz specjalista umówi Cię na bezpłatną (50km od Krakowa lub Nowego Sącza) wizję, na której przedstawi ofertę oraz pomoże dobrać urządzenie które będzie spełniało Twoje oczekiwania.
  3. Ustalimy dogodny dla Ciebie termin montażu urządzenia.
  4. W umówionym terminie z należytą starannością zamontujemy urządzenie.
  5. Jako autoryzowany instalator i serwisant zapewnimy wsparcie przez okres gwarancji jak i po jej upływie.

 

Ze względu na typ montażu klimatyzatory dzielimy na:

klimatyzatory ścienne, 

łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Są instalowane na ścianie w w odległości kilkunastu centymetrów od sufitu. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką i atrakcyjną ceną.

– kanałowe,

jednostki, które umożliwiają centralną dystrybucję powietrza z jednego urządzenia do kilku pomieszczeń jednocześnie, bądź jednej dużej powierzchni. Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzone są kanały którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. To rozwiązanie umożliwia utrzymanie jednakowych parametrów.

kasetonowe,

tj. jednostki, które instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego. Ta lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia powietrza bez konieczności indywidualnego sterowania pracą klimatyzatora w każdym z pomieszczeń.

podstropowe,

to jednostki, które montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu. Istotną cechą wyróżniającą klimatyzatory podstropowe od innych modeli jest rozprowadzanie strugi powietrza tuż pod płaszczyzną sufitu.

Podstawowe informację o montażu klimatyzacji  ABC klimatyzacji.

 

Dobór klimatyzacji.

Aby wstępnie dobrać klimatyzator do typowych warunków mieszkaniowych można przyjąć założenie ,że potrzebny będzie 1kW wydajności chłodniczej klimatyzatora na 10 m2 powierzchni mieszkania. Oczywiście są to orientacyjna wartość ponieważ na zapotrzebowanie  mocy chłodniczej wpływa znacznie więcej czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zyski ciepła od nasłonecznienia (ekspozycja mieszkania, ilość okien), ponadto ilość osób która przebywa w pomieszczeniu jak również zyski ciepła od urządzeń elektrycznych itp. Montaż klimatyzacji musi zapewnić zbilansowanie zysków ciepła z należytym zapasem.

Wreszcie przykładowy kalkulator doboru klimatyzatora.

montaż klimatyzacji kraków
Kraków,Tarnów,Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Bochnia, Gorlice, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebinia, Wadowice, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Miechów, Niepołomice, Krynica-Zdrój, Krzeszowice, Stary Sącz, Sułkowice, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Szczawnica, Jordanów, Muszyna, Nowy Targ, Słomniki, Skała, Alwernia, Zator, Wolbrom,
Mysłowice, Katowice, Chorzów, Tychy, Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Piekary Śląskie, Jaworzno, Tarnowskie Góry